Słupsk: o połowę mniejszy kontrakt szpitala na fizjoterapię ambulatoryjną

Autor: GP24.pl/Rynek Zdrowia • • 21 stycznia 2018 14:11

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku przegrał w rozpisanym przez NFZ konkursie z innymi przychodniami, które zaproponowały niższą cenę za leczenie rehabilitacyjne i zajęły wyższą pozycję w rankingu.

Konkurs ofert nie stanowi dla żadnego ze świadczeniodawców gwarancji przedłużenia umowy. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Od stycznia do września ubiegłego roku na fizjoterapię ambulatoryjną miesięcznie NFZ przekazywał Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Słupsku ok. 89 tys. zł, teraz placówka ma miesięcznie do dyspozycji ok. 45 tys. zł. W zeszłym roku w ramach kontraktu mogliśmy przyjmować około 850 pacjentów miesięcznie, w tym roku możemy przyjąć o połowę mniej - mówi Elżbieta Gryko, rzeczniczka prasowa szpitala.

-  Te świadczenia w całym mieście są przez nas finansowane na tym samym poziomie co w poprzednim półroczu - przekazał portalowi GP24.pl Mariusz Szymański, rzecznik prasowy pomorskiego oddziału NFZ, tłumacząc, że szpital przegrał w konkursie z przychodniami, które zaproponowały np. niższą cenę za leczenie rehabilitacyjne i zajęły wyższą pozycję w rankingu.

Jak dodaje Mariusz Szymański, konkurs ofert nie stanowi dla żadnego ze świadczeniodawców gwarancji przedłużenia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej na tych samych warunkach finansowych, które obowiązywały w okresie wcześniejszym.

Według rzecznika pomorskiego NFZ, świadczenia z zakresu rehabilitacji zostały zabezpieczone w Słupsku i gminie Kobylnica na poziomie 110,53 procent planowanej liczby świadczeń. A to dlatego, że NFZ za zaplanowane środki kupił więcej świadczeń niż początkowi zamierzał. Świadczeniodawcy obniżyli ceny.

Więcej: www.gp24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum