Słupsk: na oddziale onkologii fałszowano dokumentację medyczną?

Autor: radiogdansk.pl/Rynek Zdrowia • • 07 marca 2019 09:10

Lekarze oskarżają ordynatora oddziału onkologii i chemioterapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku, że fałszował dokumentację medyczną i wyłudzał świadczenia z NFZ. Z pracy na oddziale zrezygnowało czworo lekarzy, dwoje z nich złożyło zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Słupsk: na oddziale onkologii fałszowano dokumentację medyczną?
O podejrzeniach zaistnienia nieprawidłowości w słupskim szpitalu lekarze poinformowali radę miasta Słupska, marszałka województwa i NFZ. Fot. Fotolia

Jak informuje Radio Gdańsk, lekarz twierdzą, że rozliczano wizyty pacjentów w poradni onkologicznej, do których nie doszło. Poza tym zgłaszano droższe, nieuzasadnione procedury. Gdy poinformowali dyrekcję szpitala o nieprawidłowościach na oddziale, zarząd szpitala miał tuszować te działania poprzez anulowanie w dokumentacji wpisów jako błędnych.

Prokuratura Rejonowa w Słupsku zakwalifikowała sprawę jako poświadczenie nieprawdy w dokumencie. Prowadzi czynności sprawdzające i w zależności od wyników, zostanie wszczęte dochodzenie lub nie. Na początek policja przesłucha personel szpitala i sprawdzi dokumentację medyczną oddziału onkologicznego.

Dyrekcja słupskiego szpitala nie zgadza się z oskarżeniami. Prowadzone są rozmowy z nowymi kandydatami do pracy, więc sprawne funkcjonowanie oddziału nie jest zagrożone, informowała Radio Gdańsk Monika Zacharzewska, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Ordynator, któremu lekarze zarzucają nieprawidłowości, złożył wypowiedzenie z pracy.

Więcej: radiogdansk.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum