Słupsk: krócej w kolejce do rezonansu; to się (jednak) może zdarzyć

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 25 sierpnia 2013 18:42

Oczekujący w kolejce na badanie rezonansu magnetycznego pacjenci Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku zamiast pod koniec roku, jak wynikało z wcześniej ustalonego terminu, już w najbliższych dniach mogą zostać poddani tej diagnostyce.

Słupsk: krócej w kolejce do rezonansu; to się (jednak) może zdarzyć

Wcześniej niż planowano diagnostyce rezonansem magnetycznym są poddawani m.in. niektórzy pacjenci, którzy na badanie zapisali się wiele miesięcy temu i wyznaczono im termin na październik.

Szpital telefonicznie informuje chorych o przyśpieszeniu badania.

Telefony z rejestracji zakładu diagnostyki obrazowej szpitala do pacjentów i skrócenie kolejki nie wynika jednak, jak można by w pierwszej chwili sądzić, z dodatkowego kontraktu dla szpitala na badania obrazowe. Termin oczekiwania uległ skróceniu, gdyż część chorych odwołała wizyty. Można jedynie przypuszczać, że badanie wykonali wcześniej w innej placówce - prywatnie, lub w rzeczywistości zapisali się do kolejki także w innym szpitalu i tam uzyskali świadczenie.

- W takich sytuacjach w pierwszej kolejności dzwonimy do chorych, którzy jak najszybciej wymagają badania ze względu na stan zdrowia - powiedział Głosowi Pomorza dyrektor szpitala Ryszard Stus.

Więcej: http://www.gp24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum