Słupsk: dyrekcja szpitala chce wydzierżawić parking, pacjenci mówią nie

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2013 19:44

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Korczaka w Słupsku rozważa przekazanie szpitalnych parkingów w dzierżawę prywatnemu operatorowi. A to oznaczałoby płacenie za postój przez pacjentów i ich rodziny. Ci ostatni są - co zrozumiałe - przeciwni opłatom.

Słupsk: dyrekcja szpitala chce wydzierżawić parking, pacjenci mówią nie

Marian Rydz, dyrektor administracyjny słupskiego szpitala, potwierdza,  że wpłynęła do niego oferta firmy, która chciałaby wydzierżawić bezpłatne szpitalne parkingi, aby przekształcić je w płatne i strzeżone.

W sumie chodzi o 270 miejsc parkingowych. Ponad 180 z nich mieści się na parkingu przed głównym wejściem do szpitala, pozostałe w pobliżu wejścia do SOR-u - podaje Głos Pomorza.

Dyrekcja poinformowała, że pacjenci mieliby prawo do co najmniej pół lub godzinnego postoju za darmo. Dzięki takiemu rozwiązaniu szpital mógłby zarobić kilkaset tysięcy złotych rocznie.

Podobne rozwiązania funkcjonują już od dawna przed dużymi szpitalami np. w Warszawie oraz miastach wojewódzkich, gdzie parkingi są ciągle przepełnione, a kierowcy od dawna skarżyli się na kłopoty z parkowaniem. Tego typu rozwiązanie ma wymuszać na kierowcach szybsze zwalnianie miejsca do parkowania. 

Z drugiej jednak strony - wystarczy zajrzeć do internetu, aby znaleźć  teksty o niezadowolonych pacjentach albo sporach między kierowcami a operatorami parkingów przyszpitalnych, a nawet relacje z procesów sądowych w sprawie wysokości pobieranych opłat i rozliczeń między operatorami a szpitalami. 

Więcej: www.gp24.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum