Słupsk: brakuje specjalistów. Co dalej z oddziałem laryngologii?

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2019 12:12

Dr Sylwia Górska, p.o. ordynatora oddziału otolaryngologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku nie zdecydowała się na dalsze pełnienie tej funkcji. Jej kontrakt zakończył się w czerwcu. Zarząd szpitala poszukuje lekarza na jej miejsce i dementuje plotki o zamknięciu oddziału, który ma poważne problemy kadrowe.

Słupsk: brakuje specjalistów. Co dalej z oddziałem laryngologii?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Lekarze i pielęgniarki pracujący na otolaryngologii potwierdzają, że brakuje kadry i praca oddziału jest ograniczona. Praktycznie nie wykonuje się żadnych zabiegów w znieczuleniu ogólnym - informuje gp24.pl

Aleksandra Chacińska, rzecznik prasowy słupskiego szpitala przypomina, że oddział laryngologiczny został oddany do użytku 1 września 2017 r., a na jego wyposażenie i wykończenie wydano ok. 1,7 mln  zł, dlatego o zamknięciu tej jednostki nie może być mowy.

Jednocześnie wyjaśnia, że długoletni ordynator (od red. Mirosław Gromnicki) zrezygnował z funkcji z dniem 31 stycznia 2019 r. Dodaje, że nie zabezpieczył on oddziału w kadrę. Na stanowisko p.o. koordynatora oddziału otolaryngologii została wówczas wybrana dr Górska, której umowa wygasła 30 czerwca. Lekarka zmieniła miejsca zamieszkania i nie zdecydowała się na dalsze pełnienie funkcji.

Obecnie szpital ogłosił konkurs na stanowisko koordynatora oddziału. Równolegle do rekrutacji została podpisana umowa z nowym lekarzem będącym w trakcie specjalizacji z laryngologii.

Więcej: gp24.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze