Słupsk: Robert Biedroń nie zabierze głosu ws. przekształcenia szpitala

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 19 maja 2015 19:55

Robert Biedroń, prezydent Słupska, nie zamierza zabierać głosu w sprawie komercjalizacji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, bo szpital nie jest własnością Urzędu Miasta. Napisał jednak list do marszałka województwa, w którym poprosił go o wyjaśnienie problemów niepokojących mieszkańców w związku z komercjalizacją lecznicy.

Słupsk: Robert Biedroń nie zabierze głosu ws. przekształcenia szpitala
Fot. Archiwum

Wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka zaznaczyła, że pieniądze w wysokości przekraczającej 18 mln zł przekazane z budżetu miasta na budowę szpitala były formą darowizny, z której nie wynikają żadne konsekwencje własnościowe - informuje gp24pl

Z kolei wiceprezydent Marek Biernacki wskazał, że dla miasta najważniejsze jest, że samorząd województwa chce budować w Słupsku porodówkę i zakład opiekuńczo-leczniczy - obie jednostki są bardzo potrzebne.

W środę (20 maja) związkowcy z "Solidarności" zamierzają uczestniczyć w obradach komisji zdrowia Sejmiku Województwa Pomorskiego, która będzie omawiać projekt uchwały przygotowany przez Zarząd Województwa. Jej celem jest przekształcenie szpitala w spółkę prawa handlowego. Radni wojewódzcy będą nad nią głosować 25 maja.

Więcej: www.gp24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum