Słupsk: Fundusz odrzucił odwołania ws. kontraktów

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 01 lipca 2013 10:15

Jak informuje Mariusz Szymański, rzecznik prasowy pomorskiego OW NFZ, płatnik odrzucił wszystkie odwołania świadczeniodawców dotyczące kontraktów na AOS. Odwołań było ok. 400.

Słupsk: Fundusz odrzucił odwołania ws. kontraktów

Wśród odwołujących się był Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku. NFZ negatywnie rozpatrzył jego odwołanie na poradnie: neonatologiczną i kardiologii dziecięcej.

Tym samym rodzice noworodków z wadami wrodzonymi i problemami z rozwojem muszą zacząć szukać nowej poradni. Najbliższa jest w Lęborku - podaje Głos Pomorza.

NFZ nie zgodził się na obie poradnie w Słupsku, bo nie spełniały stawianych przez fundusz kryteriów. Szpital nie był w stanie spełnić wymogu związanego z dyżurowaniem specjalistów, minimum trzy razy w tygodniu. Po odrzuceniu odwołania dyrektor szpitala może odwołać się jeszcze do centrali NFZ w Warszawie.

Nie udało się uratować też poradni proktologicznej i chirurgii onkologicznej. Szpital jednak podkreśla, że akurat ci pacjenci będą leczenie kontynuować w ramach kontraktu przewidzianego na chirurgię ogólną.

Szpitalowi udało się natomiast uratować poradnie hematologiczną. Akurat na ten kontrakt szpital ma dostać pieniądze poza trybem odwoławczym. Tak dyrekcję słupskiego szpitala miała zapewnić szefowa pomorskiego NFZ. Hematologia ma więc funkcjonować w takiej formie jak dotychczas.

Więcej: www.gp24.pl 


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum