×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Słupsk: 900 tys. zł z budżetu województwa na utworzenie Banku Komórek i Tkanek

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia16 października 2018 08:45

W poniedziałek (15 października) Sejmik Pomorski podjął uchwałę o przekazaniu na rzecz szpitala wojewódzkiego w Słupsku 900 tys. zł z budżetu województwa na utworzenie Banku Komórek i Tkanek dla oddziału transplantacji szpiku kostnego.

Słupsk: 900 tys. zł z budżetu województwa na utworzenie Banku Komórek i Tkanek
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dotychczas jedyny na Pomorzu oddział transplantologii szpiku mieścił się w Gdańsku, a czas oczekiwania na przeszczepy wynosił od 3 do 6 miesięcy. Latem tego roku (m.in. dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Pomorskiego) otwarty został nowy oddział transplantacji szpiku kostnego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku.

Placówka ta obejmuje swoim działaniem pacjentów z rejonu Pomorza Środkowego, a także z części województwa Zachodniopomorskiego. Aby jednak oddział mógł działać, musi powstać Bank Komórek i Tkanek.

Zarząd Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku dwukrotnie zwracał się o wsparcie finansowe inwestycji mającej na celu utworzenie Banku Komórek i Tkanek do Ministerstwa Zdrowia. Ponieważ jednak apele te pozostały bez echa, wsparcia finansowego inwestycji udzieli właśnie pomorski samorząd.

Więcej: www.gp24.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze