Słubice: samorząd sprzedaje mieszkania lekarzom

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2010 20:15

Dwa ostatnie z ośmiu lokali dla lekarzy kupią ich dotychczasowi najemcy - szefowa słubickiego szpitala i ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego.

Jak podaje Gazeta Lubuska, mieszkania dla medyków, którzy decydowali się na pracę w Słubicach urządzono w poprzedniej kadencji. Wtedy też zaczęły się pierwsze sprzedaże.

35-metrowy lokal zajmowany przez ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego rzeczoznawca wycenił na 72 tys. zł. 75-metrowe mieszkanie dyrektorki Szpitala Powiatowego zostanie jej sprzedane za 138 tys. zł. Tak zadecydowali radni podczas sesji 23 lutego.

Pomysł sprzedaży mieszkań lekarzom nie wszystkim się podobał. Niektórzy radni twierdzili, że skoro to już ostatnie powiatowe mieszkania dla medyków, to warto je zachować w rezerwie. Pojawiły się też głosy, że cena ok. 2 tys. za 1 m. kw. jest za niska. Starosta Andrzej Bycka wyjaśnił, że taką wartość określił rzeczoznawca, a zbycie ich pozwoli zaoszczędzić na kosztach utrzymania.

Na sesji radni był też poruszany temat sprzedaży bez przetargu lokalu w tzw. starej przychodni, w którym mieści się apteka.

Więcej w Gazecie Lubuskiej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum