Słubice: mają nowoczesne oddziały więc liczą na oddłużenie

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 30 października 2009 19:00

Przez ostatnie dwa lata w Szpitalu Powiatowym w Słubicach wyremontowano kilka oddziałów. Teraz placówka liczy na to, że minister zdrowia doceni zmiany i oddłuży lecznicę

W szpitalu utworzono oddział ratunkowy i ortopedię, urządzono na nowo rehabilitację, odnowiono oddział ginekologiczno-położniczy. Niedługo otwarcie wyremontowanych poradni specjalistycznych – pisze Gazeta Lubuska.

Na słubickim szpitalu ciąży 12,5 mln zł kredytu, co z odsetkami daje ponad 20 mln zł. Władze powiatu liczą, że szpital zostanie oddłużony w ramach tzw. rządowego planu B. Dyrekcja szpitala, który pomyślnie przeszedł restrukturyzację, spłaca kredyt, zaczął zarabiać, twierdzi, że szanse na oddłużenie są duże.

Urządzenie oddziału ratunkowego kosztowało około 500 tys. zł. Za prawie milion złotych kupiono trzy nowoczesne ambulanse z wyposażeniem. Urządzenie na nowo rehabilitacji oraz remont oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego to koszt 2,5 mln zł. Teraz na oddziale we wszystkich pokojach są toalety i łazienki, powstały dwie sale porodowe, w tym jedna z wanną do porodu w wodzie. Jest dodatkowa sala operacyjna do cesarskiego cięcia.

Wyremontowany został budynek z poradniami laryngologiczną, neurologiczną i urologiczna. W planach jest utworzenie poradni leczącej uzależnienia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum