Słubice: będzie restrukturyzacja szpitala, ale nie prywatyzacja

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 17 marca 2015 16:18

W Słubicach krąży plotka o prywatyzacji szpitala powiatowego. Jego pracownicy są zaniepokojeni takimi informacjami. Zarząd lecznicy dementuje jednak wszelkie pogłoski na ten temat.

Słubice: będzie restrukturyzacja szpitala, ale nie prywatyzacja

Jak przekonuje Wojciech Włodarski, prezes Szpitala Powiatowego w Słubicach na sprzedaż lub prywatyzację szpitala, w obecnym stanie prawnym, musiałoby się zgodzić 3/4 rady powiatu, a to nie jest możliwe.

Jednak, jak dodaje dyrektor Włodarski, jest problem z. "programem dostosowawczym”. Stworzono go w 2012 r. Obejmował budowę nowego skrzydła szpitala, w którym miał się znaleźć m. in. blok operacyjny i sterylizatornia. W planie były też ujęte "dziesiątki innych zadań”.

Koszty przedsięwzięcia oszacowano na ok. 30 mln zł, a wszystko po to, żeby dostosować standardy szpitala do nowych przepisów i wymogów ministerstwa zdrowia. Jest na to czas do 2016 r. Jeśli szpital się nie dostosuje, to w ostateczności niektóre oddziały mogą zostać zamknięte. Do dziś z tego programu nie zostało zrobione prawie nic.

Jeśli szpital nie będzie spełniał warunków nałożonych przez ustawodawcę, może stracić część kontraktu dlatego są plany restrukturyzacji - ograniczenia kosztów, a w dalszej kolejności, znalezienie kapitału zewnętrznego na zrealizowanie koniecznych inwestycji.

Więcej: www.gazetalubuska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum