×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Sławno: szpital powiatowy ma nowego szefa

Autor: gk24.pl/Rynek Zdrowia02 grudnia 2015 11:01

Danuta Wojciechowska została nowym dyrektorem Szpitala Powiatowego w Sławnie (Zachodniopomorskie). Przez sześć lat szefować będzie tej placówce.

Sławno: szpital powiatowy ma nowego szefa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Danuta Wojciechowska z wykształcenia jest politologiem, ukończyła także studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, studia podyplomowe na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz Studium Europejskiego Prawa Administracji w Warszawie w zakresie zarządzania zakładami opieki zdrowotnej.

Ostatnie 9 lat pracowała w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku, była m.in. zastępcą głównego księgowego oraz prezesem. Jej priorytetem jest zatrzymanie wzrostu zadłużenia sławieńskiego szpitala. Sytuacja finansowa placówki jest bardzo trudna. Jej zadłużenie wynosi ponad 13 mln zł. 

Ubiegły rok szpital zamknął stratą ponad 1,3 mln zł. Poprzedni dyrektor zaproponował plan naprawczy, który  zakładał m.in. przekształcenie nierentownego oddziału ginekologiczno-położniczego w geriatryczny, zwolnienie kilkunastu osób, przejście salowych na kontrakty i zmiany zasad wynagradzania. Na te propozycje nie zgodzili się związkowcy.

Zgodnie z ustawą o działalności leczniczej zadłużona placówka musi zostać przekształcona, zlikwidowana lub dofinansowana przez organ prowadzący.

Więcej: www.gk24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze