Sławno: jest pomysł na szpital, ale co z pieniędzmi na realizację?

Autor: gk24.pl/Rynek Zdrowia • • 12 lutego 2016 14:23

Zadłużenie Szpitala Powiatowego w Sławnie sięga 14 milionów złotych. Uruchomienie nowych poradni specjalistycznych i zakładu opiekuńczo-leczniczego ma być pomysłem na wydobycie placówki z tarapatów.

FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Dyrektor lecznicy Danuta Wojciechowska przyznała, że sytuacja finansowa szpitala jest bardzo zła, ale zapewniła, że nie ma mowy o likwidacji oddziałów i niekorzystnych zmianach, które mogliby odczuć pacjenci.

Ratunkiem ma być uruchomienie nowych poradni specjalistycznych (gastroenterologicznej, kardiologicznej, alergicznej). Są też plany utworzenia zakładu opiekuńczo-leczniczego.

Ile to wszystko miałoby kosztować? Gdzie miałyby działać poradnie? Jak przełoży się to na wynik finansowy szpitala? Na te pytania dziennikarze nie usłyszeli odpowiedzi - zauważa Głos Koszaliński.

Dodaje, że zadłużenie Szpitala Powiatowego w Sławnie sięga 14 mln zł, a nie rozliczono jeszcze bilansu za rok poprzedni. Wymagalne zobowiązania to 4 miliony złotych, a miesięcznie brakuje około 130 tys. zł, aby na bieżąco bilansowała się działalność placówki podległej Starostwu Powiatowemu w Sławnie.

Czytaj: www.gk24.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum