Sławno: hasło "łapy z dala od szpitala" reakcją na pomysł fuzji dwóch lecznic

Autor: koszalininfo.pl/Rynek Zdrowia • • 17 grudnia 2019 12:29

Pomysł połączenia Szpitala Powiatowego w Sławnie ze Szpitalem Wojewódzkim w Koszalinie wywołuje ostry sprzeciw zarówno personelu powiatowej lecznicy, jak i mieszkańców i samorządowców powiatu. W piątek (13 grudnia) zorganizował się Społeczny Komitet Obrony Szpitala w Sławnie. Wcześniej, jak już informowaliśmy, przed placówką protestowano.

Sławno: hasło "łapy z dala od szpitala" reakcją na pomysł fuzji dwóch lecznic
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Na przełomie 2019 i 2020 roku ma zostać wyłoniona jedna z trzech koncepcji funkcjonowania lecznicy w Sławnie. Placówka może nadal podlegać samorządowi powiatu sławieńskiego albo zyskać nowy organ prowadzący w urzędzie marszałkowskim woj. zachodniopomorskiego. Trzecia opcja to fuzja ze Szpitalem Wojewódzkim w Koszalinie - i to właśnie ten pomysł budzi ostry sprzeciw personelu powiatowej lecznicy i mieszkańców powiatu.

Stąd też powstał Społeczny Komitet Obrony Szpitala. To m.in. pokłosie niedawnego protestu przed siedzibą lecznicy przeciwników pomysłu mariażu placówek w Sławnie i Koszalinie. Odczucia demonstrujących wyrażały hasła na przyniesionych transparentach: „Łapy z dala od szpitala”, „Połączenie to zniszczenie”.

Wcześniej pod petycją z protestem w tej sprawie podpisy złożyło blisko 6 tys. mieszkańców, w tym miejscowi samorządowcy - informuje lokalny serwis koszalininfo.pl.

Komitet zapowiada kolejne akcje protestacyjne.

Więcej: koszalininfo.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum