Śląskie: zarząd województwa o nieprawidłowościach w pogotowiu ratunkowym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 listopada 2019 20:02

W tym kontekście w wystąpieniu zawarto ocenę negatywną, stwierdzono "rażące naruszenia przepisów prawa" i jako odpowiedzialnego wskazano Borowicza. Prawidłowo oceniono natomiast wykorzystanie przez WPR dotacji celowych udzielanych tej instytucji z budżetu woj. śląskiego.

W rozsyłanym w środę mediom oświadczeniu dyrektor WPR ocenił, że kontrola wykazała "pewne nieprawidłowości natury formalno-prawnej".

- W wystąpieniu pokontrolnym nie przedstawiono mi żadnych zarzutów, w szczególności narażenia WPR na straty finansowe. Zalecono jedynie zwiększenie nadzoru aby "zapewnić skuteczniejsze funkcjonowanie kontroli zarządczej w celu niedopuszczenia do powstania nieprawidłowości i uchybień" - zacytował część wystąpienia Borowicz.

Zgodnie z informacją WPR w Katowicach z 2018 r., bezpośrednio w strukturze tej instytucji funkcjonowało wówczas 77 zespołów ratownictwa medycznego (52 podstawowych i 25 specjalistycznych), a 11 zespołów (7 podstawowych i 4 specjalistycznych) działało poza strukturą pogotowia jako jego podwykonawcy.

Mateusz Babak (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum