Śląskie: wicemarszałek odpowiedzialny za zdrowie złożył rezygnację

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2014 13:22

W poniedziałek (3 marca) wicemarszałek Mariusz Kleszczewski złożył rezygnację z członkostwa w Zarządzie Województwa Śląskiego

W oświadczeniu Mariusza Kleszczewskiego dostępnym na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego czytamy, że ''Rezygnacja związana jest z faktem przyznania dotacji unijnych dla dwóch podmiotów gospodarczych, w których współudziałowcem jest moja żona''.

Kleszczewski zapewnia, że w żaden sposób nie uczestniczył w procesie decyzyjnym przyznawania dotacji ze środków unijnych, ani też nie wpływał na osoby, które te decyzje podejmowały.

''Mimo to, z uwagi na kontrowersyjną ocenę tej sytuacji przez część opinii publicznej, podjąłem tę niełatwą decyzję'' - oświadcza.

Mariusz Kleszczewski (ur. 1965 r.) jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej, specjalistą chirurgii urazowej i ortopedii. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Ochroną Zdrowia.

Od 1996 r. zastępca ordynatora w Oddziale Chirurgii Urazowej Szpitala Powiatowego w Myszkowie. W 2007 r. został dyrektorem naczelnym Szpitala Powiatowego ZOZ w Myszkowie.

Mariusz Kleszczewski był radnym Sejmiku Województwa Śląskiego oraz członkiem Zarządu Województwa Śląskiego minionej III kadencji. W Urzędzie Marszałkowskim kierował pracą trzech wydziałów: edukacji i nauki, turystyki i sportu oraz zdrowia i polityki społecznej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum