Śląskie: w czwartek kolejny protest OZZL

Autor: DM, OZZL/Rynek Zdrowia • • 01 grudnia 2010 13:42

Zarząd Regionu Śląskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy planuje na czwartek (2 grudnia) przed I sesją Sejmiku Województwa Śląskiego nowej kadencji, protest przed wejściem do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach.

Śląskie: w czwartek kolejny protest OZZL

Jak informuje Maciej Niwiński, wiceprzewodniczący zarządu krajowego OZZL, celem zgromadzenia jest poinformowanie mieszkańców regionu o możliwych zagrożeniach dla ich zdrowia i życia spowodowanych drastycznymi oszczędnościami w niektórych śląskich szpitalach.

Związkowcy protestują także przeciwko powoływaniu na stanowiska dyrektorów szpitali osób, które, zdaniem OZZL, wprowadzają nadmierne oszczędności oraz za przyzwoleniem władzy publicznej utrudniają prowadzenie w szpitalach legalnej działalności związkowej.

Jak pisaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl związkowcy obawiają się między innymi programu naprawczego, który jest przygotowywany przez Andrzeja Drybańskiego, dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 1 w Tychach. Związkowcy przypominają także o zwolnieniu 10 listopada lekarza, członka OZZL, z oddziału chirurgii ogólnej i naczyniowej szpitala.

Związkowcy, poza pikietą przed UMWŚ, planują również przysłuchiwanie się obradom pierwszej sesji sejmiku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum