Śląskie: trzy szpitale czasowo zamknęły SOR-y w związku z koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2020 17:23

Trzy szpitale w woj. śląskim były zmuszone czasowo zamknąć swoje szpitalne oddziały ratunkowe po tym jak trafili tam pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Przed przywróceniem ich normalnego działania przechodzą gruntowną dezynfekcję.

Fot. archiwum

Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie zamknął izbę w czwartek o godz. 20.00 (19 marca) po tym, jak karetką przewieziono tam kobietę z objawami, które początkowo nie wskazywały na zakażenie koronawirusem. Kiedy badania wskazały, że podłożem jej kłopotów ze zdrowiem może być koronawirus, została przetransportowana do szpitala zakaźnego w Tychach.

Pełniąca obowiązki dyrektora szpitala Gabriela Buczkowska poinformowała, że SOR po wdrożeniu procedur dekontaminacji i dezynfekcji pomieszczeń przywrócono do normalnej pracy w piątek o godz. 13.00. 16 pracowników szpitala, którzy mieli kontakt z pacjentką, przebywa obecnie w kwarantannie.

Dopiero w sobotę mają natomiast ponownie otworzyć swoje izby przyjęć szpitale w Częstochowie i Chorzowie.

W Chorzowie izba przyjęć Zespołu Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich czasowo zawiesiła w tym tygodniu przyjęcia w związku z przejściem przez tę część szpitala mężczyzny, u którego badania potwierdziły następnie zakażenie koronawirusem. Chory trafił później na oddział zakaźny Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie. Jak poinformował w piątek PAP rzecznik placówki Kamil Nowak, w placówce przeprowadzono niezbędne procedury dezynfekcyjne i w sobotę rano szpital ma już pracować normalnie.

Również w sobotę ma wznowić normalną pracę SOR Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie - poinformował w piątek PAP dyrektor częstochowskiego szpitala Zbigniew Bajkowski. Tam również trafił pacjent z objawami niewskazującymi początkowo na zakażenie koronawirusem. Został następnie przetransportowany do szpitala w Tychach, a częstochowska placówka przeprowadziła dezynfekcję. Kwarantanną objęto 25 jej pracowników.

Anna Gumułka (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum