×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Śląskie: trwają przygotowania do wygaszania szpitala w Tychach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia11 maja 2012 16:02

W związku z przerwą w działaniu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 1 im. prof. Gasińskiego w Tychach, kilkanaście innych lecznic przejmie na blisko dwa tygodnie pacjentów z tego terenu. Powstanie też system informacji o wolnych łóżkach. Szpital wznowi działalność 1 czerwca.

Śląskie: trwają przygotowania do wygaszania szpitala w Tychach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W środę (9 maja) odbyło się w Katowicach spotkanie robocze, w którym udział wzięli dyrektorzy trzynastu szpitali oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego i Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Rozmowy dotyczyły m. in. pacjentów, którzy w trakcie przerwy w funkcjonowaniu tyskiej placówki będą szukali pomocy medycznej.

- Dyrektorzy potwierdzili gotowość do współpracy przy przejmowaniu chorych z tego szpitala - poinformował PAP Witold Trólka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach.

Zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Śląskiego, 19 maja będzie ostatnim dniem działalności Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach w dotychczasowej formule organizacyjno-prawnej (SP ZOZ). Leczenie szpitalne od 1 czerwca przejmie spółka Megrez, w której 100 proc. udziałów będzie należało do województwa śląskiego. Przychodnie pozostaną w strukturze SP ZOZ.

W tyskim szpitalu hospitalizowanych jest obecnie blisko 200 osób, ale - jak poinformował PAP Trólka - prawdopodobnie tylko 6 z nich trzeba będzie przewieźć do innych ośrodków. Pozostali do 19 maja wrócą do domu.

W czasie przerwy w działaniu lecznicy pacjentami z terenu Tychów i okolic zajmą się placówki m.in. z Katowic, Mikołowa, Jaworzna, Pszczyny, Mysłowic, Sosnowca i Szpitala Miejskiego w Tychach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze