Śląskie: szpital w Czeladzi jednak bez okulistyki

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2012 18:58

Oddział okulistyczny w Czeladzi Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie, mimo spełnienia wszystkich kryteriów, nie otrzymał kontraktu z NFZ. Jednostka zostanie zlikwidowana.

Śląski Oddział Wojewódzki NFZ odrzucił protest w sprawie wyników konkursu. Płatnik wyjaśnia, że  brane były pod uwagę m.in. tzw. kryteria niecenowe, np. posiadany sprzęt, kwalifikacje personelu oraz certyfikaty świadczące o jakości świadczeń oferowanych przez szpital.

ŚOW NFZ dodaje, że Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie przedstawił ofertę, która została oceniona niżej niż pozostałe.

Oddział okulistyczny został postawiony w stan likwidacji.

- Oddział nie przyjmuje pacjentów od 1 lutego. Pielęgniarki zostały przesunięte do pracy w innych oddziałach. Ordynator pozostał w szpitalu, pracuje w poradni specjalistycznej. Z pozostałymi lekarzami rozwiązaliśmy umowę o pracę - wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Jacek Kołacz, dyrektor PZZOZ.

Oddział laryngologiczny w Czeladzi w wyniku drugiego postępowania konkursowego uzyskał kontrakt z NFZ i wznawia działalność od 1 marca.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum