Śląskie: szpital bez kontraktu - prezydent interweniuje

Autor: JastrzębieOnline/Rynek Zdrowia • • 20 czerwca 2014 11:42

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju nie otrzymał kontraktu NFZ w zakresie lekarskiej ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej oraz fizjoterapii ambulatoryjnej. Prezydent miasta interweniuje i wysyła lista do dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Szpital jest jedyną placówką w mieści, jak również w regionie, która zapewnia ambulatoryjną opiekę nad dziećmi z dysfunkcjami narządu ruchu. Szpital nie otrzymał jednak kontraktu z NFZ. Władze placówki złożyły również odwołanie od tej decyzji.

Prezydent Marian Janecki napisał pismo do dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Tomasza Uhera, z prośbą o poparcie odwołania. Jak twierdzi Janecki szpital może poszczycić się wysoką jakością udzielanych świadczeń, doskonale wykwalifikowanym, doświadczonym personelem medycznym, sprzętem i aparaturą medyczną. Stąd też niezrozumiałe jest działanie Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ pozbawiające dzieci z terenu naszego miasta dostępu do ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej.

Więcej:jastrzebieonline.pl 


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum