Śląskie: szefowa Zagłębiowskiego Centrum Onkologii odwołana, placówką pokieruje…

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 14 lipca 2020 20:35

We wtorek (14 lipca) ze stanowiska Dyrektora Zagłębiowskiego Centrum Onkologii odwołana została Iwona Łobejko. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora, ZCO pokieruje dr Tomasz Szczepanik, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. lecznictwa.

Do czasu wyłonienia nowego dyrektora, ZCO pokieruje dr Tomasz Szczepanik. Fot. Archiwum

Na miejskim portalu Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej przyznaje, że liczył, iż dyrektor Łobejko będzie zarządzała szpitalem w oparciu o dialog z kadrą medyczną placówki.

- Niestety w obecnej sytuacji nie widzę możliwości dalszej współpracy między panią dyrektor a ordynatorami - wyjaśnia swoją decyzję Marcin Bazylak.

Dodaje jednocześnie, że nowy dyrektor zostanie wyłoniony w konkursie, który zaplanowany jest na ostatni kwartał tego roku. Aby możliwe było jego przeprowadzenie, prezydent zwróci się do Rady Miejskiej o powołanie komisji konkursowej, co będzie możliwe na najbliższej sesji rady zaplanowanej na 9 września.

Do czasu wyłonienia nowego dyrektora, Zagłębiowskim Centrum Onkologii kierować będzie dr Tomasz Szczepanik, który do tej pory pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. lecznictwa.

Dr Szczepanik od lat związany jest z Zagłębiowskim Centrum Onkologii, gdzie obecnie kieruje także oddziałem diabetologii. Pełni również funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie diabetologii.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum