Śląskie: przegrali konkurs na rehabilitację - chcieli się dowiedzieć dlaczego

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 10 marca 2015 11:41

Spółka z Chorzowa przegrała konkurs na rehabilitację, bo NFZ uznał, że nie wolno zatrudniać fizjoterapeutów przez 50 godzin w tygodniu. U innych oferentów funduszowi to nie przeszkadzało - twierdzi Gazeta Wyborcza i zarzuca NFZ nierówne traktowanie podmiotów.

Śląskie: przegrali konkurs na rehabilitację - chcieli się dowiedzieć dlaczego
Fot. Archiwum

Ideal Mazovia z Chorzowa napisała w ofercie, że zatrudnia fizjoterapeutów na etacie w wymiarze 50 godzin tygodniowo. Fundusz uznał, że to za dużo, bo ustawa o działalności leczniczej mówi, że zatrudnienie pracownika medycznego nie może przekraczać 7 godzin i 35 minut na dobę, czyli 37 godzin i 55 minut na tydzień.

Tymczasem inna firma dostała kontrakt, mimo że jej fizjoterapeuci też pracują według oferty po 50 godzin w tygodniu. Tym razem fundusz wyjaśnił, na czym polega różnica: Ideal Mazovia zatrudnia wszystkich fizjoterapeutów na umowę o pracę, a konkurent tylko jednego. Poza tym w zwycięskiej ofercie zaznaczono, że "etatowy" fizjoterapeuta pracuje 168 godzin w miesiącu.

Jak to możliwe, że pracując 50 godzin w tygodniu, w miesiącu przepracowuje się tylko 168 godzin? - docieka GW.

Okazuje się, że - jak wynika z pisma NFZ - ”wiążący jest tylko tygodniowy czas pracy (...) miesięczny czas nie jest brany pod uwagę przez Komisję Konkursową, albowiem rozbieżność w ofertach wynika wyłącznie z ułomności zasobów informatycznych Śląskiego OW NFZ, i na te rozbieżności Oferenci nie mają wpływu".

GW komentuje, że winne są "zasoby informatyczne", bo nie potrafią mnożyć, a urzędnicy NFZ nic na to nie mogą poradzić.

Czytaj: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum