Śląskie: podział środków w nowym RPO - są pieniądze na zdrowie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 czerwca 2014 12:15

W nowym śląskim RPO (na lata 2014-2020) znalazło się najwięcej funduszy UE spośród programów regionalnych w Polsce - 3,477 mld euro. Do konsultacji trafiły też dokumenty, w których po raz pierwszy wskazano kwoty na wybrane wcześniej cele.

Jak przekazała PAP dyrektor wydziału rozwoju regionalnego w urzędzie marszałkowskim woj. śląskiego Małgorzata Staś, zgodnie z konsultowanymi do 23 czerwca tzw. uszczegółowieniami priorytetów na rozwój infrastruktury naukowej ma trafić 50 mln euro (wskaźnik to wsparcie 59 laboratoriów). Na zachęcanie firm do innowacji, badań i rozwoju przewidziano blisko 160 mln euro. 

W priorytecie ochrony środowiska i wykorzystania zasobów zaplanowano też 25 mln euro. Na infrastrukturę ochrony zdrowia przewidziano natomiast 74,7 mln euro. Na różne formy: rozwijania umiejętności adaptowania się pracodawców i pracowników do zmian, tzw. transferu wiedzy, możliwości godzenia życia zawodowego i prywatnego, a także profilaktyki prozdrowotnej trafić ma łącznie ponad 257 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum