Śląskie: oddział ginekologiczny szpitala w Jaworznie wznawia działalność

Autor: Portal Społecznościowy Jaworzno/Rynek Zdrowia • • 28 grudnia 2020 11:13

Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie 4 stycznia wznowi funkcjonowanie oddziału ginekologicznego. Nadal nie wiadomo jednak, co z oddziałem położniczo-noworodkowym. 

Śląskie: oddział ginekologiczny szpitala w Jaworznie wznawia działalność
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Decyzję w sprawie przywrócenia działania oddziału ginekologicznego podjęto na przedświątecznej sesji Rady Miejskiej w Jaworznie - podaje serwis jaw.pl.

Gabriela Buczkowska, dyrektor szpitala przypomniała, że oddział położniczo-noworodkowy został całkowicie przekwalifikowany w oddział covidowy i jak na razie tak pozostanie. Decyzja z 4 listopada, narzuciła placówce utworzenie 80 łóżek covidowych, w tym 4 łóżek respiratorowych i 14 łóżek przejściowych. 10 grudnia została ona zweryfikowana do poziomu 40 łóżek covidowych, w tym 4 respiratorowych i 14 łóżek przejściowych.

Ze względu na dysproporcję pomiędzy łóżkami covidowymi a brakiem łóżek internistycznych, wojewoda śląski zasugerował, żeby uruchamiać łóżka internistyczne. 11 grudnia szpital zdecydował, że łóżek internistycznych w szpitalu powstanie 20. Niestety, jak podkreśla dyrektor Buczkowska, ta ilość jest zdecydowanie za mała. Na oddziale internistycznym przebywają obecnie 33 osoby, covidowym - 18, na oddziale przejściowym - 1. Na szczęście liczba pacjentów covidowych nie wzrasta, ale stale utrzymuje się na poziomie 20 zakażonych.

Z tego względu dyrekcja szpitala nie jest w stanie przewidzieć, kiedy placówka uruchomi oddział położniczo-noworodkowy. Decyzja wojewody o utworzeniu łóżek covidowych cały czas pozostaje w mocy.

Więcej: jaw.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum