Śląskie: od 1 marca p.o. dyrektora WSS w Częstochowie będzie Krzysztof Kłos

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2013 19:58

Zarząd Województwa Śląskiego przyjął rezygnację Kazimierza Pankiewicza i odwołał go z dniem 28 lutego ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. Zapowiedziano jednocześnie ogłoszenie konkursu na to stanowisko.

Śląskie: od 1 marca p.o. dyrektora WSS w Częstochowie będzie Krzysztof Kłos

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wyjaśnia w komunikacie, że w terminie dwóch miesięcy od dnia zwolnienia stanowiska objętego konkursem powołana zostanie komisja konkursowa, co jest równoznaczne ze wszczęciem postępowania konkursowego. Od tego dnia w ciągu dwóch miesięcy opublikowane będzie ogłoszenie o konkursie w prasie o zasięgu ogólnopolskim. Od dnia opublikowania ogłoszenia kandydaci mają 30 dni na złożenie dokumentów. Daty ogłoszenia konkursu nie podano.

Na czas potrzebny do wyłonienia nowego dyrektora obowiązki te pełnić będzie Krzysztof Kłos. Zgodnie z decyzją zarządu województwa, pracę rozpocznie 1 marca.

Krzysztof Kłos ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej im. M. Kopernika w Krakowie i w 1984 r. uzyskał tytuł lekarza. Posiada pierwszy stopień specjalizacji w zakresie otolaryngologii. Był dyrektorem szpitali w Krakowie i dyrektorem Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Od listopada 2011 r. jest konsultantem ds. zarządzania w ochronie zdrowia wykonującym analizy na zlecenie różnych podmiotów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum