Śląskie: kto zostanie szefem OW NFZ - ruszyła karuzela z nazwiskami

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 marca 2014 09:55

Obecnie Śląskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ kieruje szefowa małopolskiego oddziału Funduszu Barbara Bulanowska. Centrala nie ogłosiła jeszcze konkursu, ale chętni do objęcia posady już starają się o poparcie dla swoich kandydatur.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Gazeta Wyborcza, wśród osób, które chciałby zająć stanowisko szefa Śląskiego OW NFZ są Dariusz Jorg, dyrektor Szpitala Klinicznego przy ul. Ceglanej w Katowicach (Anna Ginał, rzeczniczka szpitala, zaprzecza tej informacji) oraz Ewa Fica, była przewodnicząca sekretariatu ochrony zdrowia śląsko-dąbrowskiej "Solidarności". Obydwie kandydatury wzbudzają kontrowersje.

Gazeta przypomina, że Jorg, najpierw jako inspektor NIK, prowadził na Ceglanej kontrolę, a następnie wziął w NIK urlop bezpłatny i sam został dyrektorem szpitala. Pod jego kierunkiem w placówce trwa potężna modernizacja. Niedawno otwarto także przy szpitalu wybudowane za prywatne pieniądze Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej.

Ewa Fica w 2003 r. zasłynęła natomiast jako działaczka "S", urządzając okupację siedziby Śląskiej Kasy Chorych. Domagała się większych pieniędzy na leczenie i przyjazdu na Śląsk ministra zdrowia, którym był wówczas Mariusz Łapiński z SLD.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum