Śląskie: firmy pomagają bielskiemu Szpitalowi Wojewódzkiego w czasie epidemii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2020 15:03

Łóżka polowe, ręczniki, poduszki, termosy oraz maseczki to dary, które Szpitalowi Wojewódzkiemu w Bielsku-Białej przekazały działające w mieście firmy, by pomóc w leczeniu pacjentów i właściwym funkcjonowaniu personelu - poinformowała we wtorek (31 marca) placówka.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Firma Decathlon podarowała największemu szpitalowi na południu województwa śląskiego m.in. łóżka polowe, ręczniki, karimaty, dmuchane poduszki, termosy, a także 20 sztuk masek do snorkelingu (nurkowanie z rurką - PAP). - Takie maski mogą być wykorzystywane zamiast gogli - powiedziała rzecznik szpitala Anna Szafrańska.

Z kolei Davis Fabrics, bielski wytwórca tkanin meblowych, ofiarował 600 maseczek. Szafrańska poinformowała, że placówkę można wesprzeć finansowo wpłacając fundusze na konto, którego numer szpital podał na swojej stronie internetowej hospital.com.pl.

- Serdecznie dziękujemy za każdą pomoc, za każdy gest wsparcia w tym trudnym czasie. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zakup niezbędnych wyrobów medycznych, potrzebnych do walki z koronawirusem - powiedziała rzecznik.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej to największa i jedna z najbardziej nowoczesnych placówek na południu. Posiada m.in. 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum