×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Śląskie: dwa szpitale w pętli zadłużenia, ale i tak chcą inwestować

Autor: twojezaglebie.pl/Rynek Zdrowia26 kwietnia 2018 10:56Aktualizacja: 26 kwietnia 2018 11:07

Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Czeladzi (Szpital w Czeladzi, Szpital w Będzinie) ma dług w wys. ok. 60 mln zł, którego obsługa kosztuje 500 tys. zł miesięcznie. Mimo tak znacznego obciążenia wyasygnowano 16 mln zł na inwestycje, które mają poprawić sytuację PZZOZ.

Śląskie: dwa szpitale w pętli zadłużenia, ale i tak chcą inwestować
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Sytuacja PZZOZ od wielu lat jest zła. Próby ratowania jednostki podejmowano wiele razy, ale bezskutecznie. W 2016 r. PZZOZ miał ujemny kapitał własny w kwocie minus 30,6 mln zł. W ub.r. restrukturyzację rozpoczęto od zmiany dyrekcji, zaczęto wprowadzać zmiany organizacyjne, a w br. znalazły się pieniądze na inwestycje w wys. 16 mln zł - pochodzą z budżetu państwa, starostwa, samorządów Będzina i Czeladzi, a także środków własnych PZZOZ.

Jedną z najważniejszych inwestycji realizowanych w tym roku będzie przede wszystkim przebudowa i modernizacja pomieszczeń na potrzeby oddziału okulistyki wraz z blokiem operacyjnym w szpitalu w Będzinie, na którą PZZOZ wyda 6 mln zł. Kolejne inwestycje to termomodernizacja budynku głównego lecznicy w Czeladzi o wartości 6,1 mln zł, a także przebudowa i modernizacja pomieszczeń na potrzeby poradni specjalistycznych w Będzinie o wartość 1,8 mln zł - wylicza Tygodnik Regionalny Twoje Zagłębie.

PZZOZ chce też przenieść dług z prywatnej firmy do banku licząc, że spadnie koszt jego miesięcznej obsługi o ok. połowę.

Więcej: www.twojezaglebie.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze