Śląskie: dwa oddziały i izba przyjęć zamknięte w szpitalu w Żywcu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2020 19:58

Dwa oddziały szpitala powiatowego w Żywcu - chirurgii ogólnej oraz wewnętrzny II, zostały w środę zamknięte do odwołania z powodu potwierdzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Czasowo zamknięta jest też izba przyjęć - podało w środę wieczorem (15 kwietnia) starostwo w Żywcu.

Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu. Fot. Archiwum

Dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu Antoni Juraszek poinformował w komunikacie, że zakażony koronawirusem jest "jeden pacjent internistyczny oraz jeden członek personelu medycznego".

Dodał, że izba przyjęć została czasowo zamknięta, gdyż jej personel miał kontakt z osobami zakażonymi. Pozostanie nieczynna do czasu przebadania personelu na obecność koronawirusa.

"W chwili obecnej wdrażane są wszystkie procedury i działania związane z zabezpieczeniem medycznym i epidemicznym pacjentów oraz personelu, celem maksymalnego zminimalizowania rozprzestrzenienia się wirusa" - poinformował dyrektor placówki.

Rzecznik starosty żywieckiego Dariusz Szatanik poinformował, że w sytuacji wezwania zespołu ratownictwa medycznego, o tym, gdzie dany pacjent zostanie przewieziony, zadecyduje dyspozytornia pogotowia. - Obecnie najbliższe szpitalne izby przyjęć znajdują się w Bielsku-Białej - powiedział.

Pozostałe oddziały żywieckiego szpitala działają bez zmian, w tym także nocna i świąteczna opieka zdrowotna.

Szpital w Żywcu jest jedynym w powiecie. Posiada 10 oddziałów. W powiecie żywieckim mieszka ponad 150 tys. osób. 

Marek Szafrański

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum