Śląskie: dermatologia dziecięca przeprowadzi się do Sosnowca, ale najpierw konieczna jest…

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 kwietnia 2019 19:45

W Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu powstanie oddział dermatologii dziecięcej. Jednostka przejmie pacjentów oddziału o takim profilu, który działa obecnie w Katowickim Centrum Onkologii.

Śląskie: dermatologia dziecięca przeprowadzi się do Sosnowca, ale najpierw konieczna jest…
W Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu powstanie oddział dermatologii dziecięcej. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje Gazeta Wyborcza, dermatologia dziecięca w województwie śląskim działała obecnie w Katowickim Centrum Onkologii przy ulicy Raciborskiej. W wyniku przekształceń KCO, pacjentów dermatologicznych przeniesiono na ulicę Józefowską, gdzie jednak mieli gorsze warunki niż na Raciborskiej. W dodatku był to jedyny oddział dziecięcy w szpitalu i nie wpisywał się w profil jego działalności.

NFZ zdecydował, że jeśli sytuacja się nie zmieni, KCO straci kontrakt na leczenie dzieci z chorobami skóry. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zdecydował o przeniesieniu oddział dermatologii do sosnowieckiego Centrum Pediatrii. Obie lecznice podlegają marszałkowi.

Aby dermatologia dziecięca mogła przeprowadzić się do Sosnowca, konieczna jest przebudowa parteru w Centrum Pediatrii. Niedawno rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę tej inwestycji.

Więcej: sosnowiec.wyborcza.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum