Śląskie: cztery szpitale straciły kontrakty okulistyczne

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 13 lutego 2012 10:39

W Szpitalu Klinicznym nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach od kilku dni tworzą się kolejki, ponieważ NFZ zrezygnował z podpisania kontraktów okulistycznych z czterema dotychczasowymi świadczeniodawcami.

Oferty na usługi okulistyczne na 2012 rok złożyło 15 śląskich świadczeniodawców. Postępowanie rozstrzygnięto pod koniec stycznia. Kontraktu nie otrzymały: Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej, Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach, Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie oraz NZOZ w Pszczynie.

Tymczasem jak informuje portal naszemiasto.pl w ubiegłym roku w Rudzie Śląskiej na okulistyce leczyło się prawie 900 osób, w Chorzowie rocznie było około 800 pacjentów, a na operacje wszczepienia soczewek czeka tam około 1,5 tys. osób. W Gliwicach na operację zaćmy zapisało się 2,4 tys. osób.

Szpitale zapowiadają odwołania od decyzji NFZ. Jednak Jacek Kopocz, rzecznik Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Funduszu, broniąc decyzji płatnika, zapewnia, że dostępność pacjenta do świadczeń z zakresu okulistyka-hospitalizacja w roku 2012 będzie nie niższa niż w roku ubiegłym

Więcej: www.slask.naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum