×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Śląskie: co dalej z chirurgią jednego dnia?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia24 stycznia 2012 11:09

Dwie trzecie szpitali w województwie śląskim, w których w ramach chirurgii jednego dnia można wykonać operację zaćmy czy usunięcia migdałków, nie będzie miało w tym roku kontraktów na leczenie.

Śląskie: co dalej z chirurgią jednego dnia?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Właściciele tych szpitali alarmują, że już na wstępie NFZ odrzucił co trzecią ofertę kontraktu z powodu błędów. Kolejnych około 40 ofert ma być odrzuconych w trakcie tzw. niejawnej części konkursu. Właściciele szpitali już o tym wiedzą, bo nie zaproszono ich do negocjacji - pisze Gazeta Wyborcza i zapowiada koniec tzw. jednodniówek.

Lekarze twierdzą, że nie byłoby tylu błędów w ofertach, gdyby NFZ wzorem lat poprzednich zorganizował szkolenia. Tym razem nie było na to czasu. Konkurs miał być ogłoszony jeszcze w listopadzie. Ostatecznie ogłoszono go dopiero 23 grudnia. Potem były święta i sylwester.

Właściciele szpitali nie zamierzają jednak rezygnować. Jak informuje Gazeta Wyborcza, napisali protest do prezesa NFZ oraz ministra zdrowia. Jeśli to nic nie da, grożą że złożą doniesienie na śląski NFZ do prokuratury i NIK.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum