Śląskie: brakuje środków na leczenie geriatryczne, klinika przestanie istnieć

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2011 16:33

Wartość kontraktu na leczenie pacjentów w podeszłym wieku w Klinice Geriatrii w Katowicach-Ochojcu nie pokrywa nawet wydatków na pensje dla zatrudnionych tu lekarzy i pielęgniarek - informuje Gazeta Wyborcza.

Śląskie: brakuje środków na leczenie geriatryczne, klinika przestanie istnieć
Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach-Ochojcu to jeden z największych szpitali w województwie, a zarazem jedyna placówka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z kliniką geriatrii. Jest tu tylko 18 łóżek, ale wkrótce będzie o pięć mniej, bo klinika zostanie przekształcona w pododdział Kliniki Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych. Planowany termin wprowadzenia zmian to 1 sierpnia br.

Pomysł został niedawno przedstawiony na spotkaniu rady społecznej GCM. Zdaniem niektórych jej członków, choć przesłanki ekonomiczne są oczywiste, to jednak decyzja jest kontrowersyjna, ponieważ ze względu na starzenie się społeczeństwa geriatria będzie coraz bardziej potrzebna i oddziały gariatryczne należy tworzyć, a nie likwidować.

Szpital w Ochojcu nie jest jedynym, który ogranicza liczbę łóżek geriatrycznych ze względu na niskie stawki za leczenie. W ub. r. oddział geriatryczny zlikwidowano m.in. w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum