Śląskie: apelują do premiera o więcej pieniędzy na ochronę zdrowia

Autor: Dziennik Zachodni, KR/Rynek Zdrowia • • 14 grudnia 2009 12:00

Dyrektorzy śląskich lecznic apelują do premiera o gwarancję zabezpieczenia zdrowotnego mieszkańców województwa śląskiego.

Śląskie: apelują do premiera o więcej pieniędzy na ochronę zdrowia
Czy premier da więcej?

Apel podpisany przez m.in. Ewę Małecką-Tenderę, rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, dr Włodzimierza Dziubdziela, dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. A. Mielęckiego w Katowicach, Bolesława Piechę, przewodniczącego Komisji Zdrowia Sejmu RP, Grzegorza Opalę (Ministra Zdrowia w rządzie Jerzego Buzka, Andrzeja Sośnierza, posła na sejm RP (wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia) oraz Izabelę Kloc, posła na Sejm RP (Komisja Finansów Publicznych) zostanie wysłany 14 grudnia do premiera Donalda Tuska.

W apelu sforumowanym podczas Debata o Zdrowiu „Dla Śląska”, która odbyła się 11 grudnia w Mikołowie, śląskie środowiska medyczne zwracają się z apelem do Rządu RP o „przyznanie środków na ochronę zdrowia w wysokości dającej gwarancję zabezpieczenia zdrowotnego mieszkańców województwa śląskiego”.

– Z wyliczeń wynika, że województwo śląskie na ochronę zdrowia dostanie średnio 6 proc. mniej pieniędzy, ale dyrektorzy szpitali mówią, że w rzeczywistości ich lecznice otrzymają nawet 40 proc. funduszy z NFZ. W tej przypadku śląskich szpitali, które wykonują wiele procedur wysokospecjalistycznych, ratujących życie, sytuacja jest  więc dramatyczna. Podpisania kontraktów odmówili dyrektorzy szpitali klinicznych, to samo zamierzają zrobić szefowie lecznic wojewódzkich – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Izabela Kloc, jedna z organizatorów spotkania.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum