Śląskie: NFZ przygotowuje precyzyjny plan zakupów

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2013 10:51

Kolejny konkurs ofert przygotujemy w oparciu o bardzo precyzyjny plan zakupów - zapowiada Grzegorz Nowak, dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Śląskie: NFZ przygotowuje precyzyjny plan zakupów

W rozmowie z Dziennikiem Zachodnim Grzegorz Nowak, dyrektor oddziału Funduszu w Katowicach przekonuje, że trudno jeszcze przewidywać ile pieniędzy zabraknie pod koniec 2013 r. w systemie.

- Liczę na to, że z upływem czasu ściągalność składki się zwiększy, bo wskazują na to doświadczenia z poprzednich lat - mówi gazecie.  

Zapowiada, że kolejny konkurs ofert zostanie przygotowany w oparciu o bardzo precyzyjny plan zakupów.

Według dyrektora Nowaka, nie wszystkie wykonane świadczenia były rzeczywiście konieczne. - Ich cenę ustalono dawno temu, na podstawie danych, które dziś niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Są przeszacowane. Naszym zadaniem będzie racjonalizacja kosztów. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia np. w kardiologii - stwierdza na łamach DZ.

Dodaje: - Dziś mamy w województwie aż 16 miejsc, w których leczy się ostre zespoły wieńcowe. Nie jest to do końca logiczne. Rozbudowano ten sektor i zapomniano go nieco schłodzić. Będziemy analizować tendencje, wnikliwie się im przyglądać, by zmodyfikować podejście do sprawy. 

Podkreśla też, że podczas kontraktowania wszystkich będą obowiązywały te same reguły. - Wszystkie oświadczenia będziemy kontrolować i jeśli świadczeniodawca poda dane niezgodne z prawem, jego oferta zostanie wyeliminowana z gry - zapowiada dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum