Śląskie: 1,5 mln zł pożyczki od samorządu powiatowego dla łączonych szpitali

Autor: DM/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2012 14:23

Zespół Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śląskim, który jeszcze w tym roku przejmie Zespół Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach otrzyma 1,5 mln zł pożyczki ze starostwa powiatowego.

Jak informuje w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Wojciech Raczkowski, rzecznik starostwa powiatowego w Wodzisławiu Śląskim, wsparcie w wysokości 1,5 mln zł dla wodzisławskiego ZOZ zostanie przekazane w formie pożyczki na preferencyjnych warunkach udzielonej do końca 2017 r, z zamrożeniem spłaty kapitału do końca 2012 roku.

- Zarząd powiatu nie wyklucza, że pożyczka zostanie umorzona na przełomie 2012 i 2013 roku - podaje nam Raczkowski. Dodaje, że umorzenie pożyczki będzie zależeć od kondycji szpitala oraz sytuacji finansowej powiatu.

Raczkowski tłumaczy, że formalnie wsparcie dotyczy ZOZ w Wodzisławiu Śląskim. Placówka ta jednak, zgodnie z uchwałą rady powiatu z września 2011 r., jeszcze w tym roku przejmie ZOZ w Rydułtowach. W efekcie 1,5 mln zł będzie wsparciem dla dwóch szpitali.

- Szpitale zostąną połączone i na bazie tych dwóch ZOZ-ów powstanie nowy zespół szpitali powiatowych w Wodzisławiu i Rydułtowach - wyjaśnia rzecznik starostwa. Jednocześnie zapewnia, że procedura połączenia placówek jest w toku.

Powiat czeka na decyzje innych instytucji, między innymi Sądu Rejestrowego. Według przewidywań zarządu powiatu do faktycznego przejęcia szpitala w Rydułtowach przez ZOZ w Wodzisławiu Śląskim może dojść w maju tego roku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum