Śląski NFZ i Uniwersytet Ekonomiczny podejmą wspólne projekty

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2018 19:13

Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zawarł porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.Instytucje chcą współdziałać wykorzystując swoje doświadczenia i dorobek naukowy.

Efektem podpisanej umowy ma być nie tylko dwustronne wykorzystanie dorobku naukowego i wykonywanie prac naukowych, badawczych i eksperckich. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

W piątek (19 stycznia) zostało podpisane porozumienie o współpracy Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.

Dyrektor Śląskiego OW NFZ dr Jerzy Szafranowicz oraz rektor UE Katowice dr hab. Robert Tomanek, prof. UE uroczyście zainaugurowali obopólne działania reprezentowanych przez siebie instytucji.
Celem porozumienia jest wykorzystanie dorobku naukowego, edukacyjnego i doświadczeń Uniwersytetu oraz potencjału ekonomicznego, kadrowego i technicznego Śląskiego OW NFZ - podano w komunikacie dla mediów.

Instytucje od tej pory będą wspólnie ustalać obszary badań z dziedziny nauk ekonomicznych i pokrewnych dyscyplin humanistycznych rozwijanych na Uniwersytecie oraz podejmować projekty badawcze - informuje Małgorzata Doros, rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach.

Na mocy porozumienia studenci UE będą mogli w sposób zaplanowany i skoordynowany odbywać praktyki i staże w Śląskim Oddziale NFZ. Pracownicy Śląskiego OW NFZ będą z kolei mieli możliwość aktywnego uczestniczenia w studiach podyplomowych, doktoranckich i specjalistycznych szkoleniach.
Nie bez znaczenia jest również fakt korzystania, na zasadach wzajemności, z posiadanej aparatury, urządzeń, zbiorów bibliotecznych i rozwiązań logistycznych.

Zgodnie z założeniami, efektem podpisanej umowy powinno być nie tylko dwustronne wykorzystanie doświadczeń i dorobku naukowego, ale i wykonywanie prac naukowych, badawczych i eksperckich.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum