Śląsk: w kasie OW NFZ nie ma pieniędzy na nadwykonania

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 30 lipca 2012 20:19

Prawie 300 mln zł wydały od początku roku szpitale i poradnie województwa śląskiego na leczenie chorych ponad limit wpisany do kontraktu z NFZ. Kasa Funduszu nie ma jednak pieniędzy na pokrycie tych kosztów.

Śląsk: w kasie OW NFZ nie ma pieniędzy na nadwykonania

Według danych ze Szpitala Miejskiego w Sosnowcu na trzy oddziały chorób wewnętrznych przyjęto w pierwszym półroczu o 3 tys. więcej chorych niż w tym okresie w roku 2011. To niemal 30-procentowy wzrost - pisze Gazeta Wyborcza.

NFZ odmówił potwierdzenia gazecie tych danych. Tłumaczy, że bieżące sprawozdania szpitali nie są informacją publiczną. Przyznaje jednak, że nadwykonania są wszędzie, nie tylko na internie.

Jak twierdzi Jacek Kopocz, rzecznik prasowy śląskiego OW NFZ, nadwykonania ogółem za pierwsze półrocze warte są 293 mln zł, w tym leczenie szpitalne 184 mln zł.

Najwięcej chorych ponad limit poza interną przyjętych było na kardiologii, chirurgii, ortopedii, pediatrii i neurologii. Szpitale nie mają jednak co marzyć o tym, że dostaną za leczenie tych pacjentów pieniądze. Plan finansowy nie został zmieniony, a to znaczy, że nie mamy dodatkowych pieniędzy.

Więcej: http://katowice.gazeta.pl/


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum