Śląsk: szpitale wspierają się w walce z koronawirusem, Repty pożyczają sprzęt Tychom

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 kwietnia 2020 21:22

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" w Tarnowskich Górach (Śląskie) wypożyczyło 8 respiratorów Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu Megrez w Tychach, który w związku z epidemią został przekształcony w placówkę o profilu zakaźnym.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Sprzęt zostanie wykorzystany do ratowania zdrowia i życia pacjentów z koronawirusem. Tarnogórska placówka użyczyła respiratorów Flight 60 z pełnym oprzyrządowaniem, umożliwiających zapewnienie przerywanego lub ciągłego mechanicznego wspomagania wentylacji. Mogą być wykorzystywane do pomocy osobom zarówno dorosłym, jak i dzieciom o masie ciała wynoszącej minimum 5 kg.

- W obecnej sytuacji solidarność między placówkami służby zdrowia jest szczególnie potrzebna, dlatego podjęcie decyzji o użyczeniu respiratorów przy pełnym wsparciu marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego było dla nas działaniem naturalnym i niezbędnym - powiedział w środę dyrektor Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji "Repty" w Tarnowskich Górach Norbert Komar.

- Jestem przekonany, że przekazane przez nasz szpital respiratory będą stanowić istotne wsparcie dla placówki w Tychach. Jednocześnie pragnę zapewnić, że nasz ośrodek ma zabezpieczone respiratory, które zapewniają mu bezpieczne funkcjonowanie - dodał.

Anna Gumułka (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum