×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Śląsk: pracowita sobota w Funduszu

Autor: JJX/Rynek Zdrowia03 grudnia 2013 14:18

W sobotę (7 grudnia) Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia po raz kolejny organizuje dzień otwarty. W godzinach od 9.00 do 14.00 w Biurze Obsługi Ubezpieczonych w Katowicach oraz w delegaturach śląskiego oddziału w Bielsku-Białej, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej i Rybniku na ubezpieczonych będą czekać pracownicy Funduszu.

Śląsk: pracowita sobota w Funduszu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Tego dnia można będzie m.in.: założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, złożyć wniosek i odebrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), sprawdzić swój status ubezpieczenia, uzyskać informacje związane z lecznictwem uzdrowiskowym, potwierdzić wniosek i wyjaśnić wątpliwości związane z zaopatrzeniem w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze, uzyskać informacje o miejscach i zasadach udzielania świadczeń oraz złożyć skargę lub wniosek.

Fundusz szczególnie zaprasza tych, którym na co dzień brakuje czasu na zarejestrowanie się w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP). Wystarczy udać się z dowodem osobistym lub paszportem do placówki NFZ.

Po odebraniu osobistego loginu i tymczasowego hasła ZIP oraz zarejestrowaniu się na stronie internetowej zip.nfz.gov.pl, pacjent może w każdej chwili za pomocą internetu sprawdzić m.in.: gdzie się leczył, gdzie i kiedy wykupił refundowaną receptę i ile zapłacił za to NFZ, czy jest ubezpieczony, gdzie złożył deklarację do lekarza POZ.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze