×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Śląsk: pielęgniarki z Rybnika szukają wsparcia u marszałka

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia06 listopada 2015 08:42

Protestujące od 25 dni pielęgniarki z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala nr 3 w Rybniku spotkają się w piątek (6 listopada) z marszałkiem województwa śląskiego - informuje Dziennik Zachodni.

Śląsk: pielęgniarki z Rybnika szukają wsparcia u marszałka
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pielęgniarki ze Związku Zawodowego Pielęgniarek Bloku Operacyjnego Anestezjologii i Intensywnej Terapii chcą przedstawić władzom regionu sytuację swoją i szpitala.

Do tej pory protestujące nie porozumiały się z dyrekcją lecznicy; teraz liczą, że uda się to osiągnąć po interwencji u władz regionu. Czy sytuacja po spotkaniu z marszałkiem się zmieni? Nie wiadomo. Do tej pory dyrekcja lecznicy podkreślała, że na realizację podstawowego postulatu pielęgniarek, czyli podwyżki wynagrodzeń, właśnie zarząd województwa nie daje zgody.

Obecnie około 40 pielęgniarek, które 12 października rozpoczęły strajk głodowy, nadal przebywa na zwolnieniach lekarskich. Od początku strajku trzeba było odwołać około 80 zabiegów planowych. Na szpitalnym bloku operacyjnym wykonywane są zabiegi w ramach tzw. ostrego dyżuru, zabiegi onkologiczne oraz u dzieci.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze