Śląsk: będą krótsze kolejki do badania tomografem

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 09 września 2011 20:08

Blisko 11 tys. bezpłatnych badań tomografii komputerowej i 5,2 tys. rezonansu magnetycznego będą mogli wykonać pacjenci z regionu w ramach kontraktu podpisanego przez Śląski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ze spółką Voxel.

Śląsk: będą krótsze kolejki do badania tomografem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Uruchomienie nowej puli środków na badania powinno rozładować kolejki oczekujących w pracowniach diagnostycznych w województwie.

Badania są wykonywane w pracowniach w Bielsku-Białej, Bytomiu, Gliwicach, Katowicach 
i Zabrzu począwszy od 1 września. W porozumieniu z NFZ spółka zadecydowała, że jeśli zajdzie taka potrzeba, jej placówki będą przyjmować pacjentów także w weekendy.

Osoby ze skierowaniem od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego z poradni posiadającej umowę z NFZ na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną mogą zgłaszać się bezpośrednio do rejestracji.

Tomografia komputerowa to obecnie podstawowa metoda diagnostyki obrazowej we wszystkich specjalnościach medycyny. Wykorzystuje się ją m.in. w badaniach głowy, klatki piersiowej, jamy brzusznej 
i naczyń wieńcowych, w diagnostyce urazów, zmian nowotworowych, krwawień i zatorów.

Rezonans magnetyczny stosuje się m.in. w diagnostyce schorzeń ośrodkowego układu nerwowego 
i układu szkieletowo mięśniowego, planowaniu zabiegów neurochirurgicznych, obrazowaniu serca i naczyń krwionośnych, diagnostyce pediatrycznej i wad wrodzonych u płodów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum