×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Śląsk: Związek Szpitali Powiatowych apeluje do NFZ ws. finansowania świadczeń

Autor: Radio Piekary/Rynek Zdrowia25 czerwca 2018 14:30

Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego apeluje do Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. Jak mówią dyrektorzy szpitali, otrzymują one za mało pieniędzy na leczenie, a to oznacza problemy.

Śląsk: Związek Szpitali Powiatowych apeluje do NFZ ws. finansowania świadczeń
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Członkowie Związku Szpitali Powiatowych dyskutowali o niedofinansowaniu placówek. Szpitale otrzymały od NFZ zbyt małe środki na realizację swoich zadań. W trakcie spotkania podjęto decyzję o zwróceniu się do Funduszu z prośbą o nawiązanie dialogu w tej naglącej sprawie.

Jak przekonuje Agnieszka Wołowiec, prezes Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich, istnieje zagrożenie zamknięcia niektórych oddziałów szpitalnych. Problemy z brakiem odpowiedniej ilości środków mają też inne konsekwencje. Pieniądze otrzymywane z NFZ  są niewystarczające na pokrycie kosztów wynagrodzeń, nie mówiąc już o pozostałych kosztach, takich jak leki, zakup i serwis sprzętu itp.

Zdaniem ZSPWŚ, zrzeszającego szesnaście placówek regionu, jeśli sytuacja finansowa tych placówek w najbliższym czasie nie ulegnie zmianie, jesienią może dojść do zawieszenia pracy oddziałów, a tym samym braku zabezpieczenia potrzeb zdrowotnych mieszkańców regionu

Więcej: www.radiopiekary.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze