Skrywana akcyza obejmie także e-papierosy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 listopada 2019 09:40

Podwyżki akcyzy od 1 stycznia mają być szersze niż to przewidziano w rządowym projekcie - pisze "Rzeczpospolita" w środę (20 listopada). Podatek ten ma objąć także płyn do e-papierosów w wysokości 55 gr za 1 ml. Dotąd planowano obciążenie ich akcyzą od 1 lipca 2020 r.

Skrywana akcyza obejmie także e-papierosy
Fot. Archiwum

- W ostatnich latach co piąty rządowy projekt ustawy był przyjmowany bez konsultacji. Tak jak najnowsza podwyżka akcyzy - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Dziennik przypomina, że w nocy z wtorku na środę w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy podwyższającej akcyzę na wyroby tytoniowe i alkoholowe o 10 proc. Rada Ministrów przyjęła go w tzw. trybie odrębnym, bez konsultacji z zainteresowanymi podmiotami.

- Wywołało to oburzenie organizacji gospodarczych, szczególnie z branży tytoniowej i alkoholowej. Wskazywano, że podwyżki były większe niż zapowiedziane wcześniej w wieloletnim planie finansowym państwa na lata 2019-2020 - czytamy.

Jak się dowiedziała "Rzeczpospolita", podwyżki akcyzy od 1 stycznia mają być nawet szersze niż to przewidziano w rządowym projekcie.

- Podatek ten ma objąć już od 1 stycznia także płyn do e-papierosów w wysokości 55 gr za 1 ml. Dotąd planowano obciążenie ich akcyzą od 1 lipca 2020 r. Rozszerzenie podwyżek ma nastąpić w drodze poprawki poselskiej - napisała gazeta.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum