Skierniewice: Fundusz rozwiązał umowę z JMG Medyk

Autor: NFZ, PAP/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2013 16:06

Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ poinformował o rozwiązaniu umowy z JMG Medyk w Skierniewicach ze skutkiem natychmiastowym na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Skierniewice: Fundusz rozwiązał umowę z JMG Medyk

Dotychczasowym pacjentom JMG Medyk nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej i pielęgniarskiej będzie udzielał Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach.

Łódzki Oddział NFZ niezwłocznie ogłosi postępowanie konkursowe zmierzające do zawarcia umowy na udzielanie tego rodzaju świadczeń.

Wcześniej dyrektor łódzkiego oddziału NFZ, Jolanta Kręcka poinformowała, że kontrola w prywatnej placówce JMG Medyk wykazała "rażące nieprawidłowości", stanowiące zagrożenie dla życia i zdrowia pacjenta. W wyniku tych nieprawidłowości w ubiegłum tygodniu zmarła 2,5 letnia dziewczynka. Nie udzielono jej na czas pomocy medycznej.

Zgodnie z umową z NFZ w czasie dyżurów placówka powinna zapewnić obsadę medyczną złożoną z trzech zespołów lekarsko-pielęgniarskich. Natomiast w praktyce w dni robocze świadczenia medyczne udzielane były przez jednego lekarza i jedną pielęgniarkę, a w soboty i niedziele przez dwóch lekarzy (w tym pediatrę) i dwie pielęgniarki. Zmniejszenie w dni robocze liczby lekarzy do jednego uniemożliwiało wyjazdy do pacjentów.

Czyt.: Dzieci ofiarami źle działającego systemu?

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum