Skarżysko-Kamienna: zatrudnił żonę na kierowniczym stanowisku, starostwo wyjaśnia...

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej zatrudnił na kierowniczym stanowisku swoją żonę. Pokieruje ona pracami centralnej sterylizatorni - nowej jednostki w lecznicy.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, żona dyrektora otrzymała pracę bez konkursu. Dyrektor Andrzej Jarzębowski wyjaśnia, że konkurs nie był wymagany. Żona szefa lecznicy z wykształcenia jest fizjoterapeutką. Dyrektor informuje, że tak samo jak pozostali pracownicy będzie musiała przejść szkolenie. Zapewnia też, że swoją decyzję konsultował z zarządem powiatu skarżyskiego.

Michał Jędrys, starosta skarżyski, wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl, że w związku z podjętymi przez dyrektora Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej Andrzeja Jarzębowskiego planami o uruchomieniu sterylizatorni konieczne było zatrudnienie osoby, która podjęłaby się tego zadania do czasu ogłoszenia konkursu na stanowisko kierownika sterylizatorni.

- Nie jest łatwo znaleźć z dnia na dzień osobę, która mogłyby podjąć się takiego zadania. Tymczasem uruchomienie sterylizatorni jest niezmiernie ważnym przedsięwzięciem dla szpitala. Do tej pory usługa sterylizacji narzędzi zlecana była przez szpital na zewnątrz - informuje Michał Jędrys.

Tłumaczy, że posiadanie własnej sterylizatorni oznacza korzyści ekonomiczne - nie trzeba płacić za tę usługę podmiotowi zewnętrznemu. Skrócony zostanie też czas oczekiwania na narzędzia po sterylizacji.

- Decyzją dyrektora Jarzębowskiego osobą odpowiedzialną za proces uruchomienia sterylizatorni do czasu ogłoszenia konkursu na stanowisko kierownika została żona dyrektora. Uważam, że ta decyzja nie może przesądzać jednak o przekreśleniu dotychczasowej pracy dyrektora i być wykorzystywana do jego dyskredytacji - mówi starosta skarżyski.

W jego opinii, ''byłoby to mocno krzywdzące biorąc pod uwagę dotychczasową jego pracę i efekty we wdrażaniu programu naprawczego w szpitalu oraz upór i zaangażowanie z jakimi dyrektor zabiega o poprawę funkcjonowania szpitala''.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych