Skała: władze miasta nie są zadowolone, że powstanie nowy NZOZ

Autor: PW, Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 13 lipca 2012 12:30

Samorządowcy mają za złe Jackowi Piekarzowi, szefowi ośrodka zdrowia SPZOZ w Skale, że odszedł z pracy bez uprzedzenia i utworzył własny niepubliczny ośrodek, który ma zacząć działać od 1 sierpnia. Piekarz, twierdzi, że o swoich zamiarach informował władze miasta i gminy już w maju.

Rada Miejska w Skale uważała, że do tej pory ośrodek był dobrze zarządzany i nie było do jego funkcjonowania żadnych zastrzeżeń. Z aprobatą władz, co poniekąd jest zrozumiałe, nie spotkały się jednak działania jej dotychczasowego szefa, związane z założeniem prywatnej spółki.

Na stronie internetowej gminy Skała ukazał się komunikat podpisany przez burmistrza, który apeluje do mieszkańców o roztropność i ostrożność przy podpisywaniu nowych deklaracji, ponieważ podpisanie nowej deklaracji jest równoznaczne z rezygnacją ze świadczeń publicznej opieki zdrowotnej w SP ZOZ w Skale. Trwa przysłowiowa "walka" o pacjentów.

Jacek Piekarz, który od ponad 12 lat kierował Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Skale zerwał swój kontrakt z placówką. Do tej pory zbierał pochlebne opinie zarówno od pacjentów jako lekarz jak i menadżer ośrodka. Od 1 sierpnia w wynajętym budynku, w sąsiedztwie SP ZOZ-u zamierza prowadzić prywatną praktykę lekarzy rodzinnych.

- Zarzuty o tym, że nie informowałem o swoich zamiarach iż zamierzam pracować we własnej spółce są nieprawdziwe. Mówiłem o tym radnym i burmistrzowi już na początku maja. Były na ten temat spotkania radnych, posiedzenia komisji. Kiedy już przedyskutowano wszystko, moje propozycje nie uzyskały akceptacji władz. No cóż... w tym momencie ukłonił się nam wolny rynek - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Jacek Piekarz.

Zapewnia też, że nikt pacjentów na siłę nie przekonuje do zapisywania się do nowego NZOZ-u. Będzie można składać w nim deklaracje od początku sierpnia, wtedy, gdy wygaśnie kontrakt lekarza z gminą.

- Dla pacjentów, którzy będą chcieli się leczyć w nowym ośrodku nic się nie zmieni. Będą tylko przyjmowani w innym budynku a za usługi nie będą płacić, bo świadczone będą w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Złożyłem już odpowiednie dokumenty do NFZ i czekam na decyzje - mówi Piekarz.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum