sieradz.naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia | 12-05-2017 12:23

Sieradz: potrzebne są zakupy sprzętu i remonty oddziałów

Szpital potrzebuje nowego sprzętu i gruntownego remontu bloku operacyjnego - tłumaczy w rozmowie z dziennikarzem portalu Nasze Miasto, zastępca dyrektorki Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu Andrzej Komor.

W planach jest też remont bloku operacyjnego, który nie był modernizowany od początku funkcjonowania szpitala, oddziału ortopedii i neurochirurgii. Fot. archiwum

To doświadczony ortopeda, który pracował m.in. w USA i Hiszpanii. Ratował ofiary trzęsień ziemi, czuwał nad piłkarzami Euro 2012. 

Teraz planuje zintensyfikować wykonywane operacje w sieradzkiej placówce. Jak wyjaśnia, trzeba zrobić wszystko aby trudniejsze przypadki nie były odsyłane do Łodzi, ale operowane na miejscu, w szpitalu sieradzkim.

W jego ocenie to szpital z dużymi możliwościami, dlatego zdecydowanie przydałoby się w placówce trochę więcej edukacji medycznej. Niewielkim nakładem kosztów można podnieść poziom operacji, wprowadzić nowe techniki, czy też zwiększyć katalog operacji.

Jego zdaniem należy zwiększyć liczbę artroskopii i wprowadzić artroskopie stawu skokowego, endoprotezy, czy stawu ramiennego. Czyli takie techniki, które dotychczas nie były tam robione. 

W planach jest też remont bloku operacyjnego, który nie był modernizowany od początku funkcjonowania szpitala, oddziału ortopedii i neurochirurgii.

Konieczny też jest zakup nowego sprzętu, jak chociażby nowego rezonansu magnetycznego, tomografu czy artroskopu. 

Więcej: sieradz.naszemiasto.pl