Siemianowice Śląskie: dla ratowania górników uruchomiono wojenne rezerwy materiałowe państwa

Autor: RMF FM/Rynek Zdrowia • • 24 września 2009 16:05

Jak podało radio RMF FM, po tragedii w kopalni "Wujek- Ruch Śląsk" na wysokim rządowym szczeblu zapadły decyzje o wykorzystaniu sprzętu i materiałów medycznych przygotowanych na wypadek wybuchu wojny.

Siemianowice Śląskie: dla ratowania górników uruchomiono wojenne rezerwy materiałowe państwa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Według dziennkarzy RMF FM taka pomoc trafiła do szpitala w Siemianowicach Śląskich, gdzie przetransportowano większość górników poszkodowanych w pożarze metanu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, gdy stan chorych gwałtownie się pogorszył, dyrektor siemianowickiego szpitala zadzwonił do szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z prośbą o ratunek. Decyzję podjęto błyskawicznie i po raz pierwszy uruchomiono sprzęt zarezerwowany na wypadek olbrzymich klęsk żywiołowych lub działań wojennych. Zgodę wydała minister zdrowia Ewa Kopacz.

Respiratory, kardiomonitory, specjalne łóżka i pompy, które trafiły do Siemianowic Śląskich, to własność Agencji Rezerw Materiałowych.

Jak dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze RMF FM, obrażenia górników są tak poważne, że jeszcze wczoraj dowożony był dodatkowy sprzęt do szpitala w Siemianowicach Śląskich. Sprzęt pożyczały placówki z południa Polski.

W siemianowickim Centrum Leczenia Oparzeń przebywa 23 górników. Pozostałych 7 rannych przebywa w innych szpitalach. W wyniku piątkowej katastrofy zginęło 17 osób.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze